شاه لیر ویلیام شکسپیر م اوبه آذین نشر دات

شاه لیر ویلیام شکسپیر م اوبه آذین نشر دات

۰
امتیازی ثبت نشده
ناشر: 
شابک:
۹۷۸۹۶۴۸۸۹۸۰۷۱
برای اطمینان از صحیح بودن قیمت و همچنین اطلاع دقیق نسبت به موجود بودن این کتاب می‌توانید با شماره ۳۰ ۰۰ ۴۰ ۶۶ - ۰۲۱ تماس بگیرید
پرداخت درب محل و اینترنتی
از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
پشتیبانی فروش
از ۸ صبح الی ۸ شب
ارسال رایگان
به تمام نقاط تهران
 بهترین داستان های کوتاه آنتون پاولوویچ چخوف گلشیری نگاه-نگاه-آنتون پاولوویچ

بهترین داستان های کوتاه آنتون پاولوویچ چخوف گلشیری نگاه

 ۵۵٬۰۰۰ تومان  
کتاب آموزش کاربردی نگارش مقالات علمی-آتی نگر-محمد کریمی-محمد حسین دیده بان

کتاب آموزش کاربردی نگارش مقالات علمی

 ۱۰٬۵۰۰ تومان  
دستور زبان انگلیسی پایه-شهید رجائی-جمال الدین جلالی پور-عباس قاسم زاده-رضا نجاتی-علیرضا هنرور

دستور زبان انگلیسی پایه

 ۱۳٬۰۰۰ تومان  
دستورزبان فارسی 2-فاطمی-حسن انوری-حسن احمدی گیوی

دستورزبان فارسی ۲

 ۴۸٬۰۰۰ تومان  
برگرد خونه دیگه -پرتقال-جوری جان

برگرد خونه دیگه

 ۲۳٬۰۰۰ تومان  
 ۱۸٬۴۰۰ تومان  
وقتی نیچه گریست یالوم حبیب نشر قطره-قطره-اروین د. یالوم

وقتی نیچه گریست یالوم حبیب نشر قطره

 ۴۰٬۰۰۰ تومان  
آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران-معارف-مهدی نظر پور

آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

 ۸٬۰۰۰ تومان  
جزء از کل استیو تولتز یعقوبیان نیک فرجام-نیک انجام-استیو تولتز

جزء از کل استیو تولتز یعقوبیان نیک فرجام

 ۹۵٬۰۰۰ تومان  
تحلیل از تاریخ تشیع و امامان-معارف-محمد نصیری

تحلیل از تاریخ تشیع و امامان

 ۱۰٬۰۰۰ تومان  
فلسفه اخلاق-معارف-امیر خواص

فلسفه اخلاق

 ۱٬۹۰۰ تومان  
یادگیری حرکتی و اجرا  از اصول تا تمرین (ریچارد ای اشمیت)-سمت-ریچارد ای اشمیت

یادگیری حرکتی و اجرا از اصول تا تمرین (ریچارد ای اشمیت)

 ۳۰٬۰۰۰ تومان  
تربیت بدنی عمومی-سمت-مهدی نمازی زاده-بهمن سلحشور

تربیت بدنی عمومی

 ۱۴٬۰۰۰ تومان  
فارسی عمومی-پایا-احمد خاتمی

فارسی عمومی

 ۳۰٬۰۰۰ تومان  
جنس دوم 2 سیمون دوبووار صنعوی نشر توس-توس-سیمون دوبووار

جنس دوم ۲ سیمون دوبووار صنعوی نشر توس

 ۷۹٬۰۰۰ تومان  
شِنگ و شِنگبان : شِنگ به مدرسه می رود-پرتقال-سم گارتن

شِنگ و شِنگبان : شِنگ به مدرسه می رود

 ۲۳٬۰۰۰ تومان  
 ۱۸٬۴۰۰ تومان  
قلعه درختی -پرتقال-جسیکا اسکات کرین

قلعه درختی

 ۲۹٬۰۰۰ تومان  
 ۲۳٬۲۰۰ تومان  

شاه لیر ویلیام شکسپیر م اوبه آذین نشر دات

شاه لیر ویلیام شکسپیر م اوبه آذین نشر دات

شهرت ویلیام شکسپیر چنان مرزهای زمانی و مکانی را درنوردیده که به ندرت بتوان کسی را یافت که لااقل نام او به گوشش نخورده باشد. با وجود چنین شهرتی و انبوه تحقیقاتی که پیرامون او و آثارش انجام شده است؛ نقاط مبهم درباره زندگی اش کم نیست. ابهاماتی که آن قدر پر و بال گرفته که نوشته شدن برخی شاهکارهایش که به نام او در تاریخ ادبیات نمایشی شناخته می شود، زیر سؤال رفته است!

اما بهتر است به جای پرداختن به نکاتی که تاکنون جز دامن زدن به ابهامات بیشتر حاصلی نداشته، از خود این شاهکارها لذت برد. آثاری که هم در قالب متنی از ادبیات نمایشی، هم در قالب نمایشی روی صحنه و نیز به تصویر کشیده شدن در سینما و ... اغلب به خلق آثاری ارزنده انجامیده. منبع اقتباس این آثار آن قدر غنی بوده که اقتباس کننده با اندک ذوقی هم می توانسته کاری درخور اعتنا ارائه کند.

شکسپیر در میانه قرن شانزدهم و تا اوایل قرن هفدهم می زیسته و به عنوان بازیگر تئاتر فعال بوده تا اینکه خود دست به کار نوشتن می شود. آثار او اگرچه در سطوح مختلف قرار دارند، اما در مجموع ارزش و اعتبار آن ها نه فقط به دلیل وجوه دراماتیک یا به عنوان یک اثر شاخص در حوزه ادبیات نمایشی، بلکه به واسطه اوج ادبیت متن و همچنین غنای مفاهیم مطرح شده در متن این آثار هستند. همچنین باید اشاره کرد که نثر آثار شکسپیر، نثر شاخص و معیار زبان انگلیسی در زمانه خود است.

آثار شکسپیر در زبان فارسی توسط مترجمان گوناگونی ترجمه شده اند، و حتی بوده اند مترجمانی که ترجمه دوره آثار او را در برنامه قرار داده اند. شکسپیر بعد از مولیر دومین نمایشنامه نویسی است که آثارش به فارسی ترجمه شده و قدمت این ترجمه ها گاه به قریب صد سال می رسد. این ترجمه ها که به دلایل گوناگون و توسط اشخاص مختلف انجام شده سرگذشت جالب و پرفراز و نشیبی دارند.

یکی از معروف ترین ترجمه هایی که از سه اثر برجسته او به فارسی انجام شده، توسط محمود اعتماد زاده یا همان م. ا. به آذین بوده است. به آذین سه اثر کلیدی و مهم شکسپیر را به فارسی درآورده است؛ هملت، اتللو و شاه لیر. بیش از نیم قرن از عمر این ترجمه ها می گذرد بااین حال هنوز ازجمله معروف ترین و مقبول ترین ترجمه های آثار شکسپیر به حساب می آیند. چنانکه ترجمه های حاضر که سال های دور توسط ناشران گوناگون نیز منتشر شده اند، در چاپ تازه و شکیلی که نشر دات از آن ها به بازار فرستاده است، در مدت زمان نه چندان طولانی و با تیراژهای سه هزار تایی، تاکنون به ترتیب شهرت و محبوبیت این نمایشنامه ها، هملت هشت بار، اتللو شش بار و شاه لیر چهار بار تجدید چاپ شده است. 

جالب اینکه به آذین این ترجمه ها را به احتمال قریب به یقین از زبان فرانسه انجام داده است، اما شهرت او از یک سو و استفاده از زبانی ادبی و کم وبیش فاخر در این ترجمه ها و درعین حال روانی شان باعث شده مخاطب فارسی زبان به آن ها روی خوش نشان بدهد. درحالی که با توجه به ویژگی خاص زبانی این آثار و استفاده آن ها از نثر اوایل قرن هفدهم که تاکنون تحول بسیار پیدا کرده، بحث زبان و نثر آثار شکسپیر در برگردان فارسی را به نکته ای اساسی بدل می سازد که البته تاکنون کمتر مترجمی توانسته به این حوزه وارد شود. شیوه ترجمه اغلب مترجمان آثار شکسپیر که در میان آن ها چهره های نامدار فراوان است، اغلب ذوقی بوده و به آذین نیز با توجه به استفاده از شیوه ای که مقبول طبع خوانندگان قرار گرفته، ترجمه های خود را به نمونه هایی موفق در این زمینه بدل ساخته که با گذشت چندین دهه از ترجمه شان هنوز کهنه نشده و پرطرفدارند.

سه نمایشنامه «هملت» / «اتللو» / «شاه لیر» که در حدفاصل ۱۶۰۲تا ۱۶۰۵ نوشته شده اند، به دوره اوج خلاقیت هنری شکسپیر تعلق دارند و هر سه کم وبیش به موضوع عشق و خیانت می پردازند که از مفاهیم کلیدی در آثار شکسپیر محسوب می شوند. البته عشق در این آثار به اشکال گوناگون متجلی می شود، از عشق پدر به فرزند و برعکس گرفته تا عشق مرد و زن به یکدیگر و به تناسب آن خیانت نیز به شکل های متفاوت به مخاطب ارائه شده است. 

برای نمونه در هملت شخصیت اصلی نمایشنامه، از یک سو درگیر عشقی سوزان با اوفلیاست و از دیگرسو با ماجرای خیانت عمو و مادرش که با همدستی هم، پدرش را به قتل رسانده اند روبه روست. در اتللو، عشق سوزان شخصیت اصلی (اتللو) به دزدمونا با شراره های بدبینی و خیانت درآمیخته؛ و سرانجام در شاه لیر، عشق بی شائبه ی پدر به دو تَن از فرزندانش با بی وفایی آنها همراه شده و تنها دختر کوچک است که با وجود بی مهری پدر، همچنان عاشقانه به او مهر می ورزد. شکسپیر در هر سه این آثار عشق و خیانت را در هم آمیخته و در موقعیت های انسانی متفاوت آنها را پیش روی مخاطب می گذارد. 
 

این کتاب در بانک کتاب کتاب گالری عرضه شده است
شما میتوانید خرید آسان و مطمعن را با ما تجربه کنید
تهیه و ارسال کتاب شما در سریعتر زمان ممکن به سراسر کشور با کتاب گالری.