مقدمات نوروسایکولوژی معظمی سمت

مقدمات نوروسایکولوژی معظمی

۰
امتیازی ثبت نشده
ناشر: 
شابک:
۹۷۸۹۶۴۵۳۰۸۸۰۱
برای اطمینان از صحیح بودن قیمت و همچنین اطلاع دقیق نسبت به موجود بودن این کتاب می‌توانید با شماره ۳۰ ۰۰ ۴۰ ۶۶ - ۰۲۱ تماس بگیرید
پرداخت درب محل و اینترنتی
از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
پشتیبانی فروش
از ۹ صبح الی ۸ شب
ارسال کتاب
به تمام نقاط ایران

مقدمات نوروسایکولوژی معظمی

مقدمات نوروسایکولوژی معظمی 

ارتباط مغز و روان ممکن است بسیار بدیهی به نظر برسد و بر همین منوال در این کتاب با عنوان مقدمات نوروسایکولوژی سعی شده است طبق موازین کلاسیک و آکادمیک، رفتار هنجار و نابهنجار آدمی از طریق شناخت مغز و دستگاه عصبی توجیه شود. در این کتاب تلاش شده است پس از بررسی کلاسیک ساختمان شناسی، کارکردی و آسیب شناسی دستگاه عصبی مرکزی و محیطی، رفتار هنجار و نابهنجار انسان مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و با نشانه شناسی ناهنجاری ها، محل و سپس نوع صدمه دستگاه عصبی شناسایی شود. همچنین سعی شده است این اطلاعات با توضیحات کافی پایه ای در سطح دانشجویان مقطع کارشناسی روان شناسی و عصب شناسی و سطوح بالاتر، قابل استفاده باشد. در فصل آخر کتاب نیز نظریات جدیدی در مورد ساختمان و کارکرد موجودات ارائه شده است.

متن پشت جلد

در ضایعات عمقی قطعه گیجگاهی و قطعه آهیانه ای، اشعه بینایی صدمه می خورد که در اولی ربع میدان بینایی در بالا و طرف مقابل و در دومی ربع میدان بینایی در پایین و طرف مقابل از بین می رود. به این حالت ربع نابینایی همنام گفته می شود. علت به کاربردن کلمه همنام آن است که اختلال در دو طرف میدان بینایی، هر دو در یک سو است. حس دهلیزی وضعیت سر را نسبت به قوه جاذبه و جهت و سرعت حرکت سر را نشان می دهد. اندام گیرنده این حس، دهلیز و مجاری نیم دایره واقع در گوش داخلی می باشند. مجاری نیم دایره سه لوله نیم دایره شکل محتوای مایعی به نام آندولنف هستند که در سه سطح عمود بر هم قرار گرفته اند و تغییرات وضعیت سر را در سه بعد دریافت می کنند.

 ساختمان , كاركرد و زيست‌ شيمی سلول عصبی
 دستگاه عصبي «ساختمان , كاركرد و آسيب‌ شناسی»
 قطعه ی پيشانی مغز
 قطعه ی آهيان های مغز
 قطعه ی پس‌ سری مغز
 قطعه ی گيج گاهی مغز
 قطعه ی گفتاری مغز
 دستگاه كناری و هيپو تالاموس
 تالاموس
 هسته‌ های قاعده ی مغز
 مخچه
 ساقه ی مغز
 نخاع
 دستگاه عصبی محيطی ساختمان و كاركرد دستگاه عصبی محيطی
 دستگاه حركتی
 دستگاه حسی
 حافظه
 خواب
 بيماري های نورو لوژيك كه از نظر روانشناسی اهميت خاصی دارند
 وسايل كمك تشخيصی «پارا كلينيك»

این کتاب در بانک کتاب کتاب گالری عرضه شده است

شما میتوانید خرید آسان و مطمعن را با ما تجربه کنید

تهیه و ارسال کتاب شما در سریع ترین زمان ممکن به سراسر کشور با کتاب گالری.