تئوری های سازمان و مدیریت جلد یکم

قیمت:۸۰,۰۰۰ ریال
شابک:
۹۷۸۹۶۴۴۲۳۴۴۳۹
ناشر: 
مترجم: 
۰
امتیازی ثبت نشده

کتاب تئوری های سازمان و مدیریت جلد یکم به تألیف هربرت جی هیکس و سی ری گولت و ترجمه‌ی مهندس گوئل کهن، مورد استفاده دانشجویان رشته‌ی مدیریت می باشد.

چکیده مقدمه کتاب تئوری های سازمان و مدیریت جلد یکم

دنیا بیش از پیش به سوی جهانی شدن در حرکت بوده و با سرعت رقابتی تر می شود. در این شرایط و به صورت طبیعی بعضی از سازمان‌ها نسبت به دیگران موفق تر خواهند بود. موثرترین عامل این تفاوت و مزیت، نیروی انسانی مناسب به عنوان یک دارایی استراتژیک سازمانی هماهنگ شود، پایداری این مزیت رقابتی را تضمین نموده و موجب هم افزایی خواهد شد.

این کتاب مباحث نیروی انسانی در سطح عملیات و استراتژیک را به صورتی منسجم، یکپارچه و هماهنگ ارائه می نماید، چراکه مجموعه ای از ابزارهای منابع انسانی به تنهایی راه گشا نبوده بلکه باید تشخیص داد برای هر استراتژی کدام ابزار و اقدامی مناسب تر است.

مطالب این کتاب در چهار بخش (شامل چهارده فصل) به صورتی سازماندهی شده است که توانمندی بکارگیری کارا و موثر ابزارهای منابع انسانی را از طریق پیوند استراتژی و عمل به خوبی فراهم آورد.

بخش اول با عنوان "انسان به مثابه یک منبع استراتژیک" به خلق ارزش و مزیت رقابتی توسط منابع انسانی (فصل۱)، نگرش استراتژیک (فصل۲) و نگرش عملیاتی (فصل۳) به منابع انسانی تمرکز یافته تا زمینه‌ای از پیوند هماهنگ استراتژی و عمل را برای مباحث سه بخش بعدی فراهم آورد.

مدیریت منابع انسانی را می توان به صورت خلاصه شامل "جذب نیروی انسانی" (بخش دوم) و سپس تلاش برای "افزایش عملکرد آن" (بخش‌های سوم و چهارم) از طرق مادی و غیرمادی دانست.

بخش دوم شامل فصل‌های ۴ تا ۷ به "تأمین و حفظ کارکنان موثر" اختصاص یافته است. در فصل۴،"طراحی شغل" به منظور دستیابی به شرح شغل و شرایط اصرار مطرح می شود. سپس مباحث مربوط به "یافتن کارکنان با استعداد"، "گزینش و انتخاب کارکنان مناسب" و "حفظ و نگهداری کارکنان" در فصل‌های ۵ و ۶ و ۷ تشریح می گردد.

پس از آنکه افراد مناسب در مشاغل مناسب قرار گرفتند(بخش دوم)، آنگاه قدم بعدی (بخش‌های سوم و چهارم) برای افزایش عملکر برداشته می شود.

در بخش سوم با عنوان "بهبود عملکرد کارکنان"، و "توسعه و بالندگی کارکنان" در فصل‌های ۸ و ۹ و ۱۰ توضیح داده می شود.

بخش چهارم با عنوان "انگیزش و مدیریت کارکنان" به سه موضوع اختصاص یافته است. "ایجاد انگیزه بوسیله برنامه‌های پاداش" و طراحی بسته‌های مزایا و پاداش" در فصل‌های ۱۱ و ۱۲ بعنوان جبران‌های مادی و "روابط موثر با کارکنان" در فصل ۱۳ بعنوان جبران‌های غیر مادی برای افزایش عملکرد مطرح می شوند. موضوع سوم با عنوان "هماهنگی استراتژی با عمل" در فصل ۱۴ تشریح می گردد. هماهنگی درونی سیستم منابع انسانی، بصورت افقی (در سطح عملیات منابع انسانی ) و عمودی (در سطح استراتژیک منابع انسانی) و هماهنگی بیرونی سیستم منابع انسانی، بصورت افقی (با سایر کارکردهای سازمانی) و عمودی (با استراتژی‌های سازمانی) موجب کسب مزیت رقابتی، عملکرد و موفقیت پایدار و هم افزایی خواهد شد.

امید است که مباحث مطرح شدخ مورد استفاده پژوهشگران، اساتید، مشاوران، مدیران، دانشجویان و کلیه علاقه مندان حوزه مدیریت منابع انسانی قرار گیرد.

 

کتاب‌های مرتبط
کتاب اصول سرپرستی -آها-مهدی سعیدی کیا-بهارک اعتمادی

کتاب اصول سرپرستی

۸۰,۰۰۰ ریال
کتاب رقص تغییر -آریانا قلم-پیتر سنگه

کتاب رقص تغییر

۳۲۰,۰۰۰ ریال
اقتصاد کلان-نگاه دانش-محسن نظری

اقتصاد کلان

۳۰۰,۰۰۰ ریال
مدیریت مالی-مهربان-محمد مقیمی-مجید رمضان

مدیریت مالی

۷۵,۰۰۰ ریال
رکن سوم بازار-دانش پژوهان جوان-محمد شعبانی

رکن سوم بازار

۱۰۴,۰۰۰ ریال
کتاب اصول تنظیم و کنترل بودجه دولتی-کوهسار-غلامرضا عزیزی

کتاب اصول تنظیم و کنترل بودجه دولتی

۱۹۵,۰۰۰ ریال
کتاب مدیریت تعاونی ها-میر-محمد شکیبا مقدم

کتاب مدیریت تعاونی ها

۹۰,۰۰۰ ریال
مدیران و چالش های تصمیم گیری-آریانا قلم-ماکس بیزرمن

مدیران و چالش های تصمیم گیری

۱۶۰,۰۰۰ ریال
مدیریت تولید-خاتون-حمید داود پور

مدیریت تولید

۱۱۰,۰۰۰ ریال
کتاب مدیریت ارتباط با مشتری CRM -نیاز دانش-آسیه ناظمی-فاطمه گرجی

کتاب مدیریت ارتباط با مشتری CRM

۹۵,۰۰۰ ریال
مبانی اقتصاد و مالی رفتاری-بورس-علی سعیدی-محمد جواد فرهانیان

مبانی اقتصاد و مالی رفتاری

۴۰۰,۰۰۰ ریال
نظریه سازمان-نص-رضا طهماسبی

نظریه سازمان

۱۴۰,۰۰۰ ریال
مدیریت جلد اول-پژوهشهای فرهنگی-استونر-فری من-گیلبرت

مدیریت جلد اول

۲۳۰,۰۰۰ ریال
کتاب برنامه ریزی استراتژیک کاربردی -مهربان-دکتر حمیدرضا رضوانی

کتاب برنامه ریزی استراتژیک کاربردی

۱۵۰,۰۰۰ ریال
کتاب مدیریت بازاریابی بین المللی-نگاه دانش-حسن اسماعیل پور

کتاب مدیریت بازاریابی بین المللی

۲۵۰,۰۰۰ ریال
مبانی سازمان و مدیریت-راه دان-محمد مقیمی

مبانی سازمان و مدیریت

۲۵۰,۰۰۰ ریال
دنبال کتاب دیگری هستید؟
پرداخت از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
پشتیبانی فروش از ۸ صبح الی ۸ شب
ارسال رایگان در تهران برای خرید بالای ۱۰۰ هزار تومان

فروشگاه اینترنتی گالری کتاب فروشگاه گالری کتاب با هدف خدمت رسانی به دانشجویان و قشر فرهنگی جامعه در زمینه فروش کتب دانشگاهی در کلیه مقاطع افتتاح گردیده است.لذا هدف از این کار صرفه جویی در وقت و خدمت رسانی به بهترین نحو در راستای تحویل و تهیه ی کتاب های مورد نیاز شما بدون حضور در فروشگاه و تحویل کتاب ها در درب منزل می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید برای مشاوره در رشته های مورد علاقه خودتان با مشاور تخصصی ما تماس حاصل نمایید. تفاوتی که گالری کتاب با سایرین دارد،داشتن یک فروشگاه تخصصی در زمینه نشر و پخش کتاب واقع درمیدان انقلاب است. امید است بتوانیم در راستای ایجاد فرهنگ و ارتقا سطح آموزشی جامعه کوچکترین سهم را داشته باشیم. با آرزوی موفقیت شما