بهترین داستان های جهان تولستوی گلشیری علمی فرهنگی

بهترین داستان های جهان ۴دوره فرهنگی

۰
امتیازی ثبت نشده
شابک:
۹۷۸۶۰۰۱۲۱۵۶۰۶
برای اطمینان از صحیح بودن قیمت و همچنین اطلاع دقیق نسبت به موجود بودن این کتاب می‌توانید با شماره ۳۰ ۰۰ ۴۰ ۶۶ - ۰۲۱ تماس بگیرید
پرداخت درب محل و اینترنتی
از طریق کلیه کارت های بانکی عضو شتاب
پشتیبانی فروش
از ۸ صبح الی ۸ شب
ارسال رایگان در تهران
برای خرید بالای ۱۰۰ هزار تومان
هنوز هم من -آوین-جوجومویز

هنوز هم من

ریال۴۶۰,۰۰۰,
مقتول مقصر است ورفل نوحی مروارید -مروارید-فرانتس ورفل

مقتول مقصر است ورفل نوحی مروارید

ریال۲۵۰,۰۰۰,
پستچي هميشه دو بار زنگ مي‌زند-مینو-جیمز ام. کین

پستچي هميشه دو بار زنگ مي‌زند

ریال۲۵۰,۰۰۰,
شدن BECOMING سه جلدی -هورمزد-میشل اوباما

شدن BECOMING سه جلدی

ریال۹۵۰,۰۰۰,
گاربیل گارسیا مارکز نگاه-نگاه-احمد گلشیری

گاربیل گارسیا مارکز نگاه

ریال۴۵۰,۰۰۰,
هنوز هم من -آموت-جوجومویز

هنوز هم من

ریال۴۶,۰۰۰,
وزن آب کروسان فیاضی هوپا-هوپا-سارا کروسان

وزن آب کروسان فیاضی هوپا

ریال۲۶۰,۰۰۰,
بار هستی -قطره-میلان کوندرا

بار هستی

ریال۳۸۰,۰۰۰,
غزلواره ها شکسپیر طبیب زاده نیلوفر-نیلوفر-ویلیام شکسپیر

غزلواره ها شکسپیر طبیب زاده نیلوفر

ریال۴۵۰,۰۰۰,
قصه های بترس برای بچه های نترس داس مرگ شمس هوپا-هوپا-محمدرضا شمس

قصه های بترس برای بچه های نترس داس مرگ شمس هوپا

ریال۲۴۰,۰۰۰,
متل ماه عسل وودی آلن اوزار بیدگل-بیدگل-موودی آلن

متل ماه عسل وودی آلن اوزار بیدگل

ریال۱۸۰,۰۰۰,
کوسه شکم پر 12میلیون دلاری تامپسون زهرایی بیدگل-بیدگل-دن تامپسون

کوسه شکم پر ۱۲میلیون دلاری تامپسون زهرایی بیدگل

ریال۷۲۰,۰۰۰,
آدم های عوضی -مروارید-پوریا عالمی

آدم های عوضی

ریال۹۸۰,۰۰۰,
اعلام یک قتل -کاراگاه-آگاتا کریستی

اعلام یک قتل

ریال۱۸۰,۰۰۰,
بانوی قصه -سخن-الناز پاکپور

بانوی قصه

ریال۷۵۰,۰۰۰,
قصه های بترس برای بچه های نترس جلد یک شمس هوپا-هوپا-محمرضا شمس

قصه های بترس برای بچه های نترس جلد یک شمس هوپا

ریال۲۴۰,۰۰۰,

بهترین داستان های جهان تولستوی گلشیری علمی فرهنگی

بهترین داستان های جهان تولستوی گلشیری علمی فرهنگی

 

نتخاب داستان‌های این مجموعه نیز بر عهده احمد گلشیری مترجم شناخته شده است که این مجموعه را انتخاب و ترجمه کرده است. هر ۵ جلد این کتاب یک عنوان دارند و یک زیر عنوان برای هر جلد انتخاب شده است.

 

استادان کهن (سنت‌گرایان) با ۱۵ داستان، دوران طلایی (‌بخش اول) با ۳۲ داستان، دوران طلایی (بخش دوم) با ۱۷ داستان، مدرنیست‌ها (سنت‌ستیزان) با ۲۵ داستان و پسامدرنیست‌ها با ۲۴ داستان، عناوین پنج جلد این مجموعه هستند که در مجموع بیش از ۱۱۰ داستان از نویسندگانی چون جیمز پاردی، نادین گوردیمر، فرناندون سورنتینو، ولادیمیر ناباکف، سال بلو، تونی موریسون، ریموند کارور، ماریو بارگاس یوسا، ریچارد براتیگان، گابریل گارسیا مارکز، کارلوس فوئنتس، ایتالیو کالوینو،هاروکی موراکامی، آلیس مونرو و تعدادی دیگر از نویسندگان مطرح جهان در این کتاب ها آورده شده است.

طیف موضوعی کتاب نیز از اعصار مختلف داستان نوسی جهان انتخاب شده تا مخاطب بتواند از هر دوره داستان نویسی بهترین‌های آن را بخواند و اجمالی با ادبیات آن عصر نیز آشنا شود. داستان‌های این مجموعه از آثار بهترین داستان‌نویسان قرن ۱۹ و ۲۰ جهان به همراه معرفی خود آنها جمع‌آوری شده است. از جمله نکات این مجموعه معرفی جداگانه هر نویسنده قبل از آغاز داستان است که خود باعث شناخت بیشر خواننده از زندگی نویسنده خواهد شد.

 

در جلد اول این مجموعه داستان‌هایی از تولستوی، گوگول، تورگِنِف، چخوف، داستایوفسکی، دو موپاسان، هاثورن، آلن پو، امبروس بیِرس، او هنری، استیون کِرین و گوستاو فلوبر از نویسندگان مشهور این دوره آورده شده و از آنها به استادان کهن یا سنت گرایان نام برده شده است.

 

۲۶ صفحه ابتدای این کتاب، مقدمه‌ای است که احمد گلشیری در خصوص داستان و داستان کوتاه نوشته است و در ادامه به تاریخچه داستان کوتاه در میان ملل مختلف و ژانرهای مختلف آن رئالیسم، ناتورالیسم، مدرنیسم و پسامدرنیسم پرداخته است. او همچنین به تاریخچه داستان کوتاه در ایران نیز اشاره مختصری کرده است.

 

او در مقدمه خود می‌نویسد: داستان در واقع سابقه‌ای بسیار کهن دارد؛ به قدمت آتشی که افراد قبله‌های نخستین، شب‌ها می‌افروختند، گرد آن حلقه می‌زدند و قصه‌گوی قبیله، در دل شب‌های تاریک و ترسناک، قصه می‌گفت. از شکارچی می‌گفت و شکار چموشی که نیزه‌های شکارچی قادر نبود او را از پا در آورد ... انسان‌های نخستین، در تلاش برای زنده ماندن، ترس‌ها و افکار خود را در قالب قصه می‌ریختند و بدین ترتیب سدی جادویی در برابر دشواری‌ها به وجود می‌آوردند. این قصه‌ها از آتش یک قبیله به آتش قبیله دیگر سفر می‌کرد. از دریاها می‌گذشت و به نسل‌های بعد سپرده می‌شد و خروج آرام انسان از حالت‌های حیوانیِ نخستین به ثبت می رساند.

 

جلد دوم این کتاب در دو بخش به دوران طلایی می‌پردازد که در بخش اول از عصر طلایی داستان‌هایی از نویسندگانی چون شرلی جکسن، گراهام گرین، فرانک اوکانر، ماکسیم گورکی، نجیب محفوظ و... وجود دارند. در بخش پایانی این مجلد نیز آثاری از چند داستان‌نویس ایرانی چون محمدعلی جمالزاده و بزرگ علوی به چاپ شده است.

 

همچنین در مقدمه جلد چهارم این کتاب‌ها می خوانیم:

 

«بررسی فرهنگ‌های پیش از دوران کتابت نشان می‌دهد که همه‌ی آن‌ها از سنت داستان‌گویی شفاهی برخوردار بودند، بنابراین داستان از زمان پیدایش انسان وجود داشته است. به یقین قدمت داستان‌گویی پیرامون آتش قبایل اولیه به هزاران سال پیش می‌رسد. از یک نظر می‌توان گفت داستان همزاد آدمی است. نمونه‌های آن‌چه ما داستان کوتاه می‌خوانیم، در پاپیروس‌های مصر کهن از ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد دیده می‌شود. به این ترتیب اسطوره‌ها، افسانه‌ها و مثل‌هایی که از فرهنگ‌های کهن به جا مانده، شباهت چشم‌گیری با داستان کوتاه امروز - از نظر شکل و هم از نظر روایت - دارد؛ بیش‌تر آن‌چه از ادبیات شفاهی دوران گذشته در جنگ‌ها یا نوشته‌های گوناگون به ما رسیده، با مجموعه‌ی داستان‌های امروز شباهت دارد.»

این کتاب در بانک کتاب کتاب گالری عرضه شده است
شما میتوانید خرید آسان و مطمعن را با ما تجربه کنید
تهیه و ارسال کتاب شما در سریعتر زمان ممکن به سراسر کشور با کتاب گالری.