یکی از موفقیت‌های مهم زندگی، داشتن پول کافی برای امرار معاش است. برخی از ما هرچند درآمد خوب کارمندی هم داشته باشیم نمی‌دانیم چطور باید پول‌های‌مان را به مصرف درست برسانیم.

افراد موفق، اولین اقدامی که هر ماه بعد از گرفتن حقوق ماهیانه به عمل می‌آورند. یادداشت برداری و برنامه‌ریزی است. این برنامه‌ریزی شامل خرج‌های مهم و ضروری ماهیانه مانند پرداخت قبوض و قسط‌هاست و مابقی نیز به صورت زیر تقسیم‌بندی می‌شود؛

۶۰ درصد هزینه‌های ضروری زندگی.

۱۵ درصد پس انداز.

۵ درصد برای آموزش شخصی؛ کلاس‌های مختلف و وسایل آن.

۵ درصد هدیه برای دیگران یا خود فرد.

۱۵ درصد تفریح که شامل سفر، رستوران و غیره می‌شود.

فراموش نکنید در ابتدا باید موارد ضروری را پرداخت کنید که قسط ها و قبوض از جمله آنهاست.

اگر شما هم می‌دانید چطور باید پول‌های‌تان را مصرف کنید تا آخر هر ماه میزانی را برای پس‌انداز داشته باشید و برآورد کنید در این سال و سال آینده چه میزان از حقوق‌تان را نگه‌داشته‌اید پس فرد موفقی هستید که می‌توانید اصول حسابداری بیشتری را یاد بگیرید. برخی نیز این اصول را دانسته و می‌خواهید با آن وارد بازار کار شوید پس نیاز دارید بیش از آن‌چه یک فرد باید درباره حساب‌های شخصی‌اش بداند بدانید. با دانستن اصول حسابداری و خواندن کتاب های حسابداری و یادگیری حسابداری می توانید به حسابداری مالی، حسابداری صنعتی و حسابداری مالیاتی تبدیل شوید  برخی کتوب دانشگاهی می‌تواند اصول مهم و اساسی حسابداری را یاد بدهد بعد از آن شما نیاز دارید که بدانید می‌خواهید چه نوع حسابداری شوید؛ صنعتی، مالی، حسابرسی، مالیاتی و غیره که تمام این‌ها بستگی به سلیقه شما و میزان آشنایی و دانش‌تان خواهد داشت. بنابراین اصول و مبانی حسابداری نوشته پرویز بختیاری را به شما توصیه می کنیم.

اگر می خواهید حسابدار شرکت موفقی باشید مانند هر کار دیگری باید به آن عشق بورزید. آدم حسابدار و با دقتی باشید. اما بازار کار این شغل را برای سال های آینده که فارغ التحصیل می شوید حساب کتاب کنید.

 

در بخش کتاب های  مرتبط می توانید کتاب مورد نیازتان را بیابید یا با گزینه سرچ صفحه اول تمام آن چه درباره حسابداری می خواهید را می توانید ببینید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع، مناسب است.